Na Društvu za preventivno delo smo v okviru projekta “Mladinske delavnice” ob začetku šolskega leta pripravili kampanjo “NAŠA ŠOLA – VARNA ŠOLA”, katero je pospremila izdaja plakata in razglednice. Oboje smo razdelili med 8. in 9. razrede po več kot 50-ih osnovnih šolah po Sloveniji.
V okviru kampanje smo se fokusirali na spodbujanje razvoja in krepitev pozitivnega vedenja pri mladostnikih z namenom prispevanja k razvoju pozitivne klime na šolah, občutku pripadnosti, razvoju solidarnosti, medsebojnega sodelovanja in povezanosti med učenci itd. Vsak učenec bo imel možnost zapisati tudi svojo lastno zaobljubo – na kakšen način bo sam prispeval k varni šoli v tem šolskem letu.

 

 

Izdajo plakata in razglednice sta omogočila:
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti RS in

Ministrstvo za zdravje RS.

Dostopnost
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag(\'js\', new Date()); gtag(\'config\', \'UA-7082982-8\');