Počitniške aktivnosti za najstnike in najstnice “Hengaj z nami” 2021

Na Društvu za preventivno delo pripravljamo počitniški program POLETNE »MLADINSKE DELAVNICE« namenjene vsem najstnikom starim od 13 do 15 let.
Pripravljamo številne zanimive aktivnosti in doživetja kot so:

– delavnice o različnih najstniških temah

– ogled mladinskega filma

– igranje namiznih družabnih iger

– obisk Hiše iluzij

– tisk na vrečko iz blaga (darilo)

– športne aktivnosti in druženje v parku Tivoli.

Vsekakor bomo poskrbeli za to, da bo čas, ki ga boste preživeli z nami zabaven in tudi koristen ter poučen. Ponuja se torej odlična priložnost za spoznavanje novih sovrstnikov ter pridobivanje novih znanj in izkušenj! 😉

TEDENSKI POČITNIŠKI PROGRAM:

PONEDELJEKTOREKSREDAČETRTEKPETEK

URA:

SPOZNAVANJE

KAJ BI ŽELEL BITI, KO ODRASTEM
ogled mladinskega filmadelavnica:
KAKO Z DENARJEM?
KREATIVNA DELAVNICA

URA:

12:00 -14.30

igranje družabnih igerobisk Hiše iluzijdelavnica:
O PRIJATELJSTVU
športne aktivnosti in druženje v parku Tivoliustvarjalna delavnica (poslikava vrečk iz blaga)

Program bomo izvajali v dveh terminih:

1. termin: 5.7. – 9.7. 2021 (pon – pet; 10h – 14.30h)
2. termin: 16.8. – 20.8. 2021 (pon – pet; 10h – 14.30h)

Lokacija: Grablovičeva 28, Ljubljana – Vodmat  (prostori Službe za lokalno samoupravo, MOL).

Program je BREZPLAČEN in obvezne so predhodne prijave!

Rok za prijavo je 28.6.2021 za 1. termin ter 9.8.2021 za 2. termin. Prijava je mogoča le za celoten termin (teden).
Število mest je omejeno, zato pohitite s prijavo!

Prijavnico najdete TUKAJ.

Počitniške aktivnosti 2019

»HENGAJ« Z NAMI!

Na Društvu za preventivno delo pripravljamo počitniške aktivnosti za najstnice in najstnike stare od 13 do 15 let. Pričakujete lahko pester program delavnic o različnih najstniških temah, kjer bo prostor za debato in izmenjavo mnenj, pa tudi druge zanimive aktivnosti in ustvarjalna doživetja. Poskrbeli bomo, da bo čas, ki ga boste preživeli z nami, zabaven, koristen ter poučen. Ponuja se torej odlična priložnost za spoznavanje novih prijateljev ter pridobivanje novih znanj in izkušenj!

KDAJ?

1. termin: 8. – 12. julija med 10.00 in 14.00 uro
2. termin: 26. – 30. avgusta med 10.00 in 14.00 uro

KJE?

Ljubljana, Grablovičeva 28

(v prostorih Službe za lokalno samoupravo MOL)

ZA KOGA?

Za najstnike stare od 13. do 15. let.

TEDENSKI POČITNIŠKI PROGRAM

PONEDELJEK TOREK SREDA ČETRTEK PETEK

Tema delavnice

Spoznavanje in komunikacija

Za začetek se bomo najprej spoznali med seboj, in sicer skozi različne zabavne socialne igre spoznavanja, verbalne in neverbalne komunikacije. Tekom delavnice bomo spoznavali različne načine komuniciranja med ljudmi ter značilnosti in pomen teh načinov komuniciranja v vsakdanjem življenju.

Ljubezen in zaljubljenost

Kako je s prvo najstniško zaljubljenostjo in kakšna je razlika med zaljubljenostjo in pravo ljubeznijo? Kako si najstniki običajno zamišljajo idealno ljubezen in kaj se zgodi, ko ti ideali niso izpolnjeni? Odgovore bomo skušali najti skozi  igre in debato na torkovi delavnici.

O prihodnosti

Zakaj je v življenju potrebno imeti določene cilje in kaj vse vpliva na to, ali jih bomo uresničili ali ne? Najstniki bodo imeli priložnost razmišljati in si zamišljati svojo bodočnost. Pogovarjali pa se bomo tudi o možnih ovirah na poti do cilja/ciljev in premagovanju le-teh.

Družbena omrežja

Zakaj preživimo toliko časa na spletu in raznih družbenih omrežjih!? Kje se skrivajo pasti le-teh in če že, kako razumno in varno uporabljati družbena omrežja? Skozi različne socialne igre, debato in diskusijo bomo razmišljali o pozitivnih in negativnih vidikih družbenih omrežij.

Jaz sem OK –

ti si OK

Ali znamo dajati pohvale? Jih znamo tudi sprejemati?

Zaključna aktivnost, ki bo sklenila tedensko druženje s prijetno delavnico pozitivnih sporočil in iskanjem tistega dobrega in pozitivnega v drugem in v nas samih.

Druge aktivnosti

igranje družabnih namiznih iger

ogled filma

obisk muzeja

obisk

Botaničnega vrta

ustvarjalna delavnica

Program je BREZPLAČEN!

Število mest je omejeno, zato pohitite s prijavo!

Prijavnico najdete TUKAJ.

Za vse dodatne informacije smo na voljo na tel. št. 01 426 95 61.

Izpolnjeno prijavnico lahko pošljete po navadni ali e-pošti (drustvo.pd@guest.arnes.si), fax-u (01 426 13 89) ali pa jo osebno prinesete na društvo (vsak delovnik med 9.00 in 17.00).

Rok za prijavo:

2.7.2019 za 1. termin

20.8.2019 za 2. termin

Možna je prijava udeležbe le za celoten termin oz. za celotedensko aktivnost.

Program je finančno podprt s strani: Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti RS, Ministrstva za zdravje RS in Mestne občine Ljubljana.